• destek@googlefirmarehberiniz.com
  • 0212 706 12 02

HABER DETAYI

21 Mayıs 2019 01:04

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Google Arama Motoru Optimizasyonu

Ülkemizde ki internet kullanıcılarının %99 u arama motoru olarak google’ı tercih etmektedirler. Ayrıca bir çok internet kullanıcısının açılış sayfası google’dır. Google arama motoru her zaman aranan kelime ile reklamların web sitesinin doğru ilişki içerisinde olmasını bekler. Örneğin uçak bileti almak isteyen bir ziyaretçi bu konuda bir google araması yaptığında karşısına havayolu şirketleri, bilet acenteleri ve aracı web sitelerini karşısında görecektir.

Google da sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler dahilinde sektörünüzle veya ürününüz ile ilgili bir arama yapıldığında iletmek istediğiniz mesaj ve internet adresinizin yer aldığı reklamı göreceklerdir.

Google Adwords Nedir?

Google firmasına ait olan ve internet kullanıcılarını sitenize çekmeye yarayan günümüzün en büyük çevrimiçi reklamcılık platformudur. Google adwords ile işletmeniz için reklamlar oluşturur ve belirlediğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda google’da sonuçlarının yukarısında veya yanında çıkmasını sağlarsınız.

Google Seo Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) türkçesi arama motoru optimizasyonu, google arama motoru üzerinde adwords vb. reklamlar kullanmadan organik bir biçimde arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar oluşturulan siteye göre site içi ve site dışı olarak yapılmaktadır.

Google Seo ( arama motoru optimizasyonu ) internet sitelerinin organik yollarla ulaşamayacakları potansiyel kelimelerindeki üst sıraları, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Yapılan çalışmalar sonucunda hedeflenen anahtar kelimelerde doğal yollardan sıralama artışını getirmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.